Edebiyat Mezunları - Uzaktaki Köyün Şairi 110 Yaşında... - Edebiyat Mezunları Portalı

Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ana sayfaya Dön // Yaşam
Uzaktaki Köyün Şairi 110 Yaşında...
15 Şubat 2011 Salı Saat 22:56
Orda Bir Köy Var Uzakta şiiriyle zihinlerde yer edinen Cumhuriyet dönemi şair ve yazarı Ahmet Kutsi Tecer, doğumunun 110. yılında özel bir etkinlikle anılacak.

Orda Bir Köy Var Uzakta şiiriyle zihinlerde yer edinen Cumhuriyet dönemi şair ve yazarı Ahmet Kutsi Tecer, doğumunun 110. yılında özel bir etkinlikle anılacak. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Müdürlüğü tarafından düzenlenen, Kültür A.Ş. tarafından organize edilen anma programına, usta şairin kızı ve devlet tiyatrosu sanatçısı Leyla Tecer de katılacak.
12 Şubat Cumartesi günü saat 14.00’de Tarık Zafer Tunaya Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek etkinlik, ünlü şaire ait fotoğraflardan ve bazı şahsi eşyalarından oluşan sergi açılışıyla başlayacak. Ahmet Kutsi Tecer’in hayatından kesitlerin aktarılacağı belgesel film gösterimiyle devam edecek olan etkinlikte şairin tüm yönleriyle ele alınacağı bir panel de gerçekleştirilecek.
Ahmet Özdemir ‘in yöneteceği panelde Doç Dr. Metin Turan, Ahmet Kutsi Tecer’in sanatı ve şiir anlayışını, Sabri Koz, Türk Halk Bilimiyle ilgili çalışmalarını, kızı Leyla Tecer ise Ahmet Kutsi Tecer’in tiyatroları ve babasıyla olan hatıralarını anlatacak.

Katılımcılara Ücretsiz Kitap Hediye Edilecek!
Panel sonunda katılımcılara, Dr. Ferhat Aslan tarafından hazırlanan “Doğumunun 110. Yılında Ahmet Kutsi Tecer” adlı kitap hediye edilecek. Söz konusu kitapta Ahmet Kutsi Tecer’in şiirlerinden, yazılarından seçmeler, sanatını değerlendiren makaleler, vefatının ardından yazılanlar ve bugüne dek yayınlanmamış fotoğrafları yer alıyor. 

Bu yazı toplam 6377 defa okundu.
Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.

Şu An Sitede
1 Kişi Online
SİTE ANKET
Sitemizi nasıl buldunuz?
Çok İyi
İyi
Orta
Kötü
Çok Kötü
DÜNÜN MANŞETLERi
ETKiNLiKLER  + Ekle 
ARŞİVDE ARA
ÇOK OKUNANLAR