Edebiyat Mezunları - İstanbul Şiir Okuyor'da final heyecanı - Edebiyat Mezunları Portalı

Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ana sayfaya Dön // Güncel
İstanbul Şiir Okuyor'da final heyecanı
14 Şubat 2011 Pazartesi Saat 22:51
İstanbul’un 33 ilçesindeki 231 okulun katıldığı şiir okuma yarışmasında jüriden en yüksek puanı alan 15 okul finalde yarışmaya hak kazandı.

Nabiya ol afetin ahvalini nakl et/ Efsane-i Mecnun ile Leyla’dan usandık ...

Büyük Çamlıca Koleji’nin İstanbul çapında tüm özel&resmi ilköğretim okullarının katılımına açık olarak düzenlediği şiir okuma yarışması “İstanbul Şiir Okuyor–5” in ön eleme seçmeleri dün ve bugün yapılan değerlendirmeyle yapıldı.

İstanbul’un 33 ilçesindeki 231 okulun katıldığı ön eleme yarışmasında jüriden en yüksek puanı alan 15 okul finalde yarışmaya hak kazandı.

Haber 7 yazarı Meryem Aybike Sinan’ın yer aldığı yarışmanın juri heyetinde bir çok ünlü şair, yazar ve akademisyen yer alıyor: Akademisyen-şair Nurullah Genç, oyuncu-sunucu ve yorumcu Kenan Işık, şair- yorumcu İbrahim Sadri , yapımcı Şahin Özer, tiyatrocu Enis Fosforoğlu ve Seren Fosforoğlu, , oyuncu Bekir Aksoy, akademisyen Yrd. Doç. Dr. İbrahim Hakan Karataş, akademisyen Yrd. Doç. Dr. Yakup Yılmaz, yazar M.Nuri Yardım.

BÜYÜK ÖDÜL

Birincilik, ikincilik, üçüncülük, mansiyon ve jüri özel ödüllerinin verileceği yarışmada ayrıca birinci olan öğrenci ve öğretmenine zengin kitap setinin yanında birer de düz üstü bilgisaray verilecek.

Yarışmada dereceye giren diğer öğrencilere ve öğretmenlerine ise cep telefonu, fotoğraf makinesi, müzik çalar, kitap seti gibi birçok hediye verilecek.

Bu yazı toplam 5800 defa okundu.
Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.

Şu An Sitede
11 Kişi Online
SİTE ANKET
Sitemizi nasıl buldunuz?
Çok İyi
İyi
Orta
Kötü
Çok Kötü
DÜNÜN MANŞETLERi
ETKiNLiKLER  + Ekle 
ARŞİVDE ARA
ÇOK OKUNANLAR