Edebiyat Mezunları - Editörümüz Eyyüp Azlal'ın Milat Gazetesinde Bu haftaki Yazısı - Edebiyat Mezunları Portalı

Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ana sayfaya Dön // Kültür-Sanat
Editörümüz Eyyüp Azlal'ın Milat Gazetesinde Bu haftaki Yazısı
06 Ekim 2016 Perşembe Saat 16:41
Hafızada saklanan her bir kelimenin/cümlenin hatırasını da beraberinde yaşamak ilginç geliyor insana.

Hafızada saklanan her bir kelimenin/cümlenin hatırasını da beraberinde yaşamak  ilginç geliyor insana. Yıllar önce Bilim Sanat Vakfında derslerini takip ettiğimiz bir yazarın  Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Hocalarının bölüme bir asistan almasını eleştirdiği yazısını okumuş ve yazı üzerinde sınıfta uzun bir muhabbet kurmuştuk.

İlahiyat Fakültesi hocaları bölüme bir asistan alacaklarmış. Ama iki aday arasında gidip geliyorlarmış.  Bir türlü karar da veremiyorlarmış. Nedeni Şu: Asistan adaylarından birinin İngilizcesi kuvvetli ama imanı zayıftı. Diğerinin ise İngilizcesi zayıf ama imanı kuvvetliydi. Nihayetinde nasıl bir karar aldılar bilmiyoruz. Fakat bu muhabbetin o dönemde yani 28 Şubat sürecinde yaşadığımızı hatırlayınca yazımın başlığına buna benzer bir cümle bulmak istidiğimi belirteyim.

O dönemde dinî bilgisi zayıf olanların din işlerine yüklendiği bir dönemdi. Şimdi ise durum farklı. Artık liyakatlı insanların imanı zayıf  ya da İngilizcesi kuvvetli diye ayrılmadığı bir dönemde yaşıyoruz. Fakat bu sefer de bilginin güç olduğu ve insanların hem bireysel hem cemmiyet hem de ülke hafızaları için yarıştığı bir dönemde yaşıyoruz.

Türkiye vatandaşlarının komşuları arasında en çok giriş çıkış yaptığı ülkeler arasında  Yunanistan ve Bulgaristan var. Halbuki komşularımız arasında en fakir olan ülke de bu ülkeler...

Yazının Devamı İçin

http://www.milatgazetesi.com/ingilizcesi-kuvvetli-ama-farscasi-zayif-makale-95693

Bu yazı toplam 2269 defa okundu.
Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.

Şu An Sitede
1 Kişi Online
SİTE ANKET
Sitemizi nasıl buldunuz?
Çok İyi
İyi
Orta
Kötü
Çok Kötü
DÜNÜN MANŞETLERi
ETKiNLiKLER  + Ekle 
ARŞİVDE ARA
ÇOK OKUNANLAR