Edebiyat Mezunları - Tahran Yunus Emre'de Mesnevi Sohbetleri - Edebiyat Mezunları Portalı

Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ana sayfaya Dön // Kültür-Sanat
Tahran Yunus Emre'de Mesnevi Sohbetleri
21 Mayıs 2016 Cumartesi Saat 09:33
Tahran Yunus Emre Enstitüsü'nde Mesnevi Sohbetleri Üçüncü haftasına girdi.


Tahran Yunus Emre Enstitüsü tarafından gerçekleştirilen “Mesnevi Sohbetleri Programı” Tahran Büyükelçiliği Kültür ve Tanıtma Müşaviri Doç. Dr. Nuri Şimşekler’in katılımıyla gerçekleşti.

Programa Enstitü Müdürü Yrd. Doç. Dr. Turgay Şafak,  Kültür Sanat Koordinatörü Eyyüp Azlal, Eğitim Koordinatürü Cem Sevindik, okutman ve öğrenciler katıldı.

Tahran Yunus Emre Enstitüsün'de Mesnevi Sohbetleri Devam EdiyorProgram öncesinde bir konuşma yapan Doç. Dr. Nuri Şimşekler, “Tahran’daki görevime başlamadan önce Konya’da Mevlana Araştırmaları Enstitüsünde müdür olarak görev yapıyordum. Mevlana ve Mesnevi üzerine bir program gerçekleşeceğini duyunca hemen geldim. Bu programa katılmaktan çok mutlu oldum. Tahran Yunus Emre Enstüsünü bu faaliyetinden dolayı kutluyorum. Vaktiyle biz Konya’da “Mesnevi Sohbetleri” programını icra ederdik. Gelen konuklara Mesnevi’nin ilk on sekiz beytininin birer sayfaya yazılı olduğu birer kitap hediye etmiştik. Bu beyitlerin şerhini konuklarımıza bırakmıştık. Umarım burada da farklı çalışmalar yapılır.” Dedi.

 Daha sonra izleyicilere def dinletisi yapıldı. Def dinletisinden sonra Mesnevi sohbeti bölümüne geçildi. Prof. Dr. Keyumers Fellahî, Mesnevi’de aşk ve akıl ilişkisini anlattı. Program, misafirlere ikram faslından sonra sona erdi.

Bu yazı toplam 2543 defa okundu.
Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.

Şu An Sitede
1 Kişi Online
SİTE ANKET
Sitemizi nasıl buldunuz?
Çok İyi
İyi
Orta
Kötü
Çok Kötü
DÜNÜN MANŞETLERi
ETKiNLiKLER  + Ekle 
ARŞİVDE ARA
ÇOK OKUNANLAR