Edebiyat Mezunları - Gemuhluoğlu Anılıyor - Edebiyat Mezunları Portalı

Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ana sayfaya Dön // Kültür-Sanat
Gemuhluoğlu Anılıyor
20 Kasım 2015 Cuma Saat 16:34
Yazar Fethi Gemuhluoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ile Türkiye Yazarlar Birliği'nin (TYB) ortaklaşa düzenlendiği bir programla anılıyor.

Yazar İrfan Fethi Gemuhluoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ile Türkiye Yazarlar Birliği'nin (TYB) ortaklaşa düzenlendiği bir programla anılacak

1923-1977 yılları arasındaki ömründe, özellikle gençlere millî bir istikamet göstererek, birleştirici bir üslûpla onların saklı kabiliyetlerini keşfedip değerlendiren; bu sayede pek çok şahsiyetin yetişmesine ve bürokraside görev almalarına vesile olmuş olan İrfan Fethi Gemuhluoğlu, 2 gün sürecek özel bir programla anılacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ile Türkiye Yazarlar Birliği'nin (TYB) İstanbul Şubesi tarafından tertib edilen program, 20 Kasım 2015 Cuma günü  TYB'nin Sultanahmet'teki idare binası olan Kızlarağası Medresesi'nde saat 14.00'de başlayacak.

Fethi Gemuhluoğlu’nun ortak paydayı, dostluğu esas alan yaklaşımına atfen, “Dostluk Günleri” ismi ile düzenlenen programda; 20 Kasım'da 3, 21 Kasım'da 6 oturum hâlinde paneller gerçekleştirilecek. Panellerde gazeteciler, yazarlar ve akademisyenler, Gemuhluoğlu'nu çeşitli özellikleriyle anlatacaklar. 21 Kasım'daki oturumlar arasında saat 17.00'de, Fethi Gemuhluoğlu'na atfedilmiş şiirlerden örnekler okunacak.

İnsana bir merhaba: Fethi Gemuhluoğlu


Bu yazı toplam 2730 defa okundu.
Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.

Şu An Sitede
1 Kişi Online
SİTE ANKET
Sitemizi nasıl buldunuz?
Çok İyi
İyi
Orta
Kötü
Çok Kötü
DÜNÜN MANŞETLERi
ETKiNLiKLER  + Ekle 
ARŞİVDE ARA
ÇOK OKUNANLAR