Edebiyat Mezunları - Bakan da Anladı Okumadığımızı - Edebiyat Mezunları Portalı

Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bakan da Anladı Okumadığımızı
16 Mart 2012 Cuma Saat 01:43
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, ''Bu millet az kitap okuyor, az spor yapıyor. Az kitap okuduğu için algı yönetiminde yalnızca gördüğü ile iman ediyor. Bu çok tehlikeli. dedi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, ''Bu millet az kitap okuyor, az spor yapıyor. Az kitap okuduğu için algı yönetiminde yalnızca gördüğü ile iman ediyor. Bu çok tehlikeli. Bu milletin okuma alışkanlığını güçlendirmemiz lazım, aynı ölçüde spor yapma alışkanlığını da güçlendirmemiz lazım'' dedi.

Bakan Fatma Şahin ve Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Şahinbey Belediyesi tarafından yaptırılan ''Hanımlar Yüzme Havuzu ve Kültür Merkezi''nin temel atma törenine katıldı.

Törende konuşan Bakan Şahin, insanların kitap okuma ve spor yapma alışkanlığını güçlendirmek gerektiğine dikkati çekerek, şöyle konuştu:

''2011 Aile Araştırma Raporunda çıkan iki önemli sorunumuz var. Bu millet az kitap okuyor, az spor yapıyor. Az kitap okuduğu için algı yönetiminde yalnızca gördüğü ile iman ediyor. Bu çok tehlikeli. Bu milletin okuma alışkanlığını güçlendirmemiz lazım, aynı ölçüde spor yapma alışkanlığını da güçlendirmemiz lazım. Çünkü bize söylenen ve bizim de hayatımızda gördüğümüz 'Sağlam kafa, sağlam vücutta bulunuyor.' Vücudun spor ihtiyacı, bir araya gelmek, hanımların bir araya gelerek gönül dostlukları, yeni arkadaşlıklar oluşturmak ve toplumun sağlığı buralardan (sosyal tesisler) geçiyor.''

Barınma ve gıdanın önemli olduğunu ve hayatın olmazsa olmazları olduğunu vurgulayan Şahin, ''Ama insan olarak kaliteli yaşama ve bu noktada yapılacak önemli işler olduğuna inanıyoruz. Yaptığımız bütün çalışmalarda merkeze insanı aldık. Ekonomiyi, hukuku, demokrasiyi, kalkınmayı insan için yaptık'' diye konuştu.

Şahin, ''belediyelerin yaşama dokunduğunu, kadının yaşamına dokununca, çocuğa dokunduğu ve aileye dokununca topluma dokunduğunu'' kaydeden Şahin, değişim ve dönüşümün de bu şekilde başladığını dile getirdi.

Şahin, ''Toplumun huzuru ve barışı da buralardan geçiyor. İşte biz göçü böyle yönetiyoruz Sayın Bakanım, Mersin'e örnek olsun bu. Mersin'de de yerel kalkınma, Şahinbey'in, Şehitkamil'in, Büyükşehir'in kalkınması inşallah 2 yıl sonra sizin başkanlığınızda Mersin'de yakalanacaktır'' ifadelerini kullandı.

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan da ''Yerel yönetimlerde milletin ve devletin malına nasıl sahip çıkıldığını, nasıl başkalarına peşkeş çekilmeden, milletten alınan vergilerin millete yansıtıldığını burada en güzel örneğiyle görüyoruz. Bu işin Şahinbey Belediyesi tarafından yapıldığını söylemeseler, bu tesisin İstanbul ve Ankara'da olduğuna inanırdım. Şahinbey Belediye Başkanımı ve bu işte emeği geçen herkesi kutluyorum'' diye konuştu.

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu da Gaziantep'in sanayi, ekonomi, ticaret ve turizme ciddi atılımlar yaptığına vurgu yaparak, kendilerinin de bu gelişime ayak uydurarak, rutin belediyecilik dışında sosyal belediyeciliğe önem verdiğini dile getirdi.

Tahmazoğlu, göreve geldikleri günden itibaren 30 tesisi hizmete sunduklarını, mevcut 42 tesisle 18 bin 200 kursiyere eğitim verdiklerini kaydetti.

Konuşmaların ardından Hanımlar Yüzme Havuzu ve Kültür Merkezi'nin temeli atıldı.

Bu yazı toplam 4766 defa okundu.
Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.

Şu An Sitede
8 Kişi Online
SİTE ANKET
Sitemizi nasıl buldunuz?
Çok İyi
İyi
Orta
Kötü
Çok Kötü
DÜNÜN MANŞETLERi
ETKiNLiKLER  + Ekle 
ARŞİVDE ARA
ÇOK OKUNANLAR